Мандрівка Волинню

Дата на замовлення

Луцьк-Олика-Володимир – Волинський – Зимненський монастир
Транспорт: комфортабельний автобус
Тривалість туру :2дні/1

Виїзд з м. Яготин  22:00 год
1день Приїзд до Луцька.Зустріч з екскурсоводом.
Екскурсія «Луцьк-твоє приємне відкриття» Головною перлиною Луцька є величний Луцький замок, визнаний шедевром фортифікаційної архітектури. Перший укріплення на цьому місці з’явилися ще в XI столітті, це були дерев’яні оборонні споруди, що складаються із замку та оборонних валів, стін і башт. У такому вигляді дерев’яний замок проіснував майже два століття, але у зв’язку з поширенням передових на той час будівельних технологій було прийнято рішення побудувати замість дерев’яного замку потужне кам’яне укріплення, яке могло би надійно захищати місто. Побудований в XIV столітті кам’яний замок, крім назви Луцький замок, прийнято називати замком Любарта – на ім’я побудував його литовського князя.
Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла і єзуїтський колегіум — пам’ятки архітектури національного значення, які знаходяться в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» на вулиці Кафедральній у Луцьку. Костел і колегіум належали ордену єзуїтів і були збудовані для його потреб. Сьогодні колегіум використовується як навчальний заклад, а костел є кафедральним собором Луцької дієцезії. Крім наземного міста, у Луцьку є розбудована мережа підземних переходів. На трьох рівнях підземного міста були сакральні об’єкти, трапезна, в’язниця, гробниці. Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України.Унікальні триярусні підземелля, вхід до яких знаходиться під костелом св. апостолів Петра і Павла, існує чимало легенд. Особливо вражає їх висота, яка в окремих місцях сягає майже 6 метрів.
Кажуть, що колись Старе місто було сполучене ними з Шепельським і Жидичинським городищами, Олицьким замком та іншими укріпленнями навколо нього. В цих підземеллях були поховання (деякі збереглися) багатьох знатних лучан, у тому числі й луцьких римо-католицьких єпископів.
Музей волинської ікони – єдиний в Україні музей подібного профілю. Він досить молодий – відкрився в 1993 році. В восьми залах музею зібрана дивовижна колекція понад півтори тисячі експонатів: рідкісних і стародавніх ікон, скульптур, предметів церковної декоративного різьблення, хрестів-розп`ять і безліч інших священних предметів мистецтва.
Лютеранська кірха – одна із небагатьох пам’яток готичної архітектури на Волині. Фундамент кірхи був закладений 24 червня 1906 р. на кошти церковної громади німецьких колоністів. До цього тут стояв монастир кармелітів (XVIII ст.). У 1907 р. храм було освячено. Впродовж 1927-1928 рр. поряд збудовано ще дві муровані будівлі, в яких розташувалися адміністрація приходу, квартира пастора та школа на 250 учнів.
Обід під час екскурсії
Поселення до готелю
Замок Радзивілів в Олиці- краса у вигнанні.
В’їжджаючи у містечко, навіть не уявляєш на що спершу звертати увагу. Тут стільки всього… З кожного боку на вас дивляться стіни кам’яниць та храмів, що бачили безліч людей та поколінь. Навіть стає дещо дивно, ба більше, моторошно, так як розумієш той факт, що довкола містечка ліси та болота, по сутті глушина. Неначе у іншому вимірі.
Місто засноване ще у далекому 1149 році, за часів Галицько-Волинської держави. Найбільшого розквіту Олика досягає за часів панування тут славетного роду литовської знатті – Радзивілів. Так у 1460 році тут закладається будівництво Петропавлівського костелу, який сьогодні є найстарішим на Волині.
В середині 17 століття в місті зводиться його перлина – костел Святої Трійці. Виконаний за прототипом знаменитого римського костелу Іль Джезу. Проектуванням та оздобленням храму займались провідні італійські зодчі. Мабуть саме це стало запорукою успіху цієї культової споруди, так як її відзначали, як найкрасивіший храм Речі Посполитої. Сам костел не є одиничною спорудою, а має довкола мури із двома каплицями, також на території розташована родова гробниця роду Радзивілів.
В ході складних історичних умов, містечко неодноразово піддавалось нападам та частковій руйнації. Із фортифікаційних споруд, які неодноразово захищали жителів міста до сьогодні дійшла тільки Луцька брама. Вона є зразком оборонних будівель 17 століття.
Особливої уваги також вартий Греко-католицький храм 18 століття виконаний у стилі бароко. Із самого початку церква розташовувалась на околицях міста, тому зараз її слід шукати біля села Залісочне. Сьогодні споруда належить УПЦ МП.
Справжнім скарбом і перлиною родового міста Радзивілів є їхній фамільний замок. Побудований у 16 столітті – був своєрідною новинкою у центральній та східній Європі. Це однозначно перший прямокутний замок бастіонного типу на Волині. З першого погляду складається враження, що це більше палац ніж фортеця, однак це тільки на перший погляд. Цю споруду, по при неодноразові спроби не вдалось взяти штурмом ані татарам, ані козакам, ані російським військам під час Наполеонівських воїн та першої світової війни.
На даному етапі замок перебуває у задовільному стані і по його території проводяться екскурсії. Саме приміщення належить місцевій психіатричній лікарні.
Споглядаючи за Оликою, за її унікальним і неперевершеним поєднанням краси, витонченості з міццю, що пройшла крізь віки, мимоволі цікавишся, а як тут жили?… Місцеві жителі та, звичайно, екскурсоводи будуть розповідати безліч легенд про привидів замку, про підземні ходи та дивні постаті на тих чи інших руїнах… А чого ж лишень варті розповіді про величезний скарб Радзивілів, закопаний десь під мурами палацу-фортеці? Місцеві старожили і досі згадують, як чекісти намагались його віднайти…
Вільний час
2день
Сніданок.Виселення з готелю
Приїзд у Володимир Волинський

Пішохідна екскурсія . Ця екскурсія буде своєрідною мандрівкою у стародавню історію Волині, Галицько- Волинського князівства та Київської Русі. Ви довідаєтесь звідки волинська земля дістала свою назву,почуєте прадавні язичницькі легенди про те, як і коли заселявся наш край людьми, дізнаєтесь різноманітня цікаві факти з історії Волині та України. Під час відвідання княжого міста Володимира ви познайомитесь з його цікавою та трагічною історією,з пам»ятками історії та архітектури, що нагадають про часи княжіння Мстислава, Романа Мстиславовича та Данила Галицького.
Обід
Зимненський монастир.

Поряд з древнім Володимиром, у селі Зимне,знаходиться Зимненський Святогірський монастир,історія якого налічує понад тисячу років.Князь Володимир Великий,який у988році провів хрещення Русі та заснував місто назване своїм ім.»ям Володимир,облюбував навколишню місцевість та вирішив зробити тут свою зимову резиденцію. І саме тому з давніх княжих часів село взяло собі назву Зимне, а монастир який тут виник –Зимненським.
16-00 Від»їзд додому
Вартість туру від 1900 грн для групи 18осіб.
Дата виїзду на замовлення
У вартість входить :
Проїзд комфортабельним автобусом
Проживання в готелі
Екскурсійне обслуговування
Вхідні квитки згідно програми
1 сніданок, 2обіди

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *